Koryto – Folwark Bemowo

1010219_705538439508556_5025225964298106642_n
W połowie kwietnia 2014 wiceburmistrz Dzielnicy Bemowo ujawnia długą listę nieprawidłowości dokonywanych w dzielnicy pod rządami Jarosława Dąbrowskiego i Alberta Stomy. Oskarżeni natychmiast odpowiadają na list inwektywami, a wiceburmistrz decyzją Rady Dzielnicy odchodzi ze stanowiska w niesławie.

Oburzeni sprawą, jako Miasto jest Nasze próbujemy coś zaradzić sytuacji, nagłaśniając ją szeroko w mediach i przedstawiając opinii publicznej zarzuty przedstawionej przez wiceburmistrza. Przy biernej postawie opozycji politycznej i jawnej próbie “zamiecenia pod dywan” afery, postanawiamy twardo wypominać grzechy rządzącej Warszawą partii. Mechanizmy ujawnione na Bemowie są bowiem, naszym zdaniem, nieodłączonym elementem dzisiejszych rządów w stolicy.

Koryto na sesji Rady Warszawy

Kiedy warszawski PiS doprowadza do zwołania specjalnej sesji Rady Warszawy w tej sprawie i już wiadomo, że PO nie stawi się na obradach (tym samym uniemożliwiając ich przeprowadzenie z powodu braku kworum), postanawiamy przejść do działania. Siłą członków stowarzyszenia udaje się w kilka godzin sprowadzić do Warszawy stuletnie drewniane koryto, a następnie wnieść je na salę obrad Rady Miasta.

Pomysł z korytem był prosty: skoro Jarosław Dąbrowski uczynił z Bemowa swój prywatny folwark, którym zdalnie steruje z Ratusza, rozdając zaufanym osobom stanowiska i korzystając z dodatkowych uprawnień (np. 2 auta służbowe), możemy pokazać co sądzimy na ten temat. Koryto symbolizuje zarówno wiejski folwark, jak i źródło uposażeń i zaszczytów rządzących, odwróconych do wyborców plecami.

Zdjęcia z happeningu obiegają w kilka godzin główne polskie media. Kilka dni po naszej akcji Jarosław Dąbrowski podaje się do dymisji, zaraz potem ze stanowisk rezygnują po kolei członkowie Zarządu Dzielnicy Bemowo.

Publikacje w prasie i internecie

Materiały filmowe

Error type: "Forbidden". Error message: "Method doesn't allow unregistered callers (callers without established identity). Please use API Key or other form of API consumer identity to call this API." Domain: "global". Reason: "forbidden".

Did you added your own Google API key? Look at the help.

Check in YouTube if the id PLuSnF02i_F0dum1m0_pp31rtzuWxpBaUX belongs to a playlist. Check the FAQ of the plugin or send error messages to support.

Galeria zdjęć