Poznaj nas

Stowarzyszenie Miasto jest Nasze liczy w chwili obecnej ponad stu czterdziestu członków – warszawiaków, społeczników, niezwiązanych z żadną partią polityczną, za to w pełni zaangażowanych w sprawy naszego miasta. Poniżej sylwetki członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej MJN.


Zarząd stowarzyszenia składa się z 7 osób:

Jan MencwelJan MencwelPrzewodniczący Miasto jest Nasze. Z wykształcenia animator kultury, z zamiłowania fotograf i dokumentalista. Jest członkiem rady programowej Parku Rzeźby na Bródnie. Inicjator akcji Otwarty Jazdów, która doprowadziła do obrony przed wyburzeniem osiedla domków fińskich na Jazdowie.

Justyna KościńskaJustyna Kościńska – wiceprzewodnicząca  Miasto Jest Nasze. Doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się usługami publicznymi w przestrzeni miejskiej Warszawy. W MJN od połowy 2014,  przez ponad rok była koordynatorką koła dzielnicowego Praga-Południe. Wyda każde pieniądze na podróże po różnych zakątkach świata.

 

Marcin JarzynowskiMarcin Jarzynowski – filozof spełniający się w działaniu, historyk skupiony na dzisiejszej rzeczywistości. Od początku zaangażowany w działania stowarzyszenia w Śródmieściu. Miłośnik kotów, wymagającej muzyki i chodzenia po mieście.

 

20246101_10155542843988088_2557099690658455286_nJan Popławski – prawnik, społecznik, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji UW, członek Rady Społecznej przy Komisji Weryfikacyjnej, mieszkaniec Powiśla, walczy o Powiśle bez płotów.

 

 

justynaJustyna Czarnocka  – ukończyła socjologię. Od dwóch lat pracuje w branży kreatywnej. W MJN współtworzy grafiki na fanpage Stowarzyszenia, działa w obszarze ochrony środowiska oraz transportu publicznego. Obecnie rozwija również koło w Ursusie. Pozostały czas dzieli między koncerty, fotografię i grafikę.

Paweł Przewłocki – doktor fizyki i socjolog. Pracuje w dużej firmie technologicznej jako specjalista od sztucznej inteligencji. Warszawiak z urodzenia, na Ursynowie mieszka od 1982, gdzie od 2016 koordynuje działania MJN. Angażuje się w akcje związane z prawami pieszych, współorganizował dwie „Piesze Masy Krytyczne”, współtworzył śródmiejską „Mapę Rzemieślników”. Jest również autorem prześmiewczego albumu fotograficznego „Najpiękniejsze parkingi Warszawy”.

Marta Szczepańska – radna Żoliborza; architektka wnętrz, współprowadzi pracownię projektową MAP. Żoliborz odziedziczyła po dziadkach.  Aktywnie działa na rzecz zieleni, oświaty i bezpieczeństwa pieszych. Wystąpiła jako przedstawiciel strony społecznej w obronie patronatu ulicy Stanisława Tołwińskiego. Relacjonuje rady dzielnicowe dotyczące tematów zagospodarowania przestrzeni, oświaty. Wspiera i inicjuje akcje związane z przeciwdziałaniem hałasowi komunikacyjnemu w mieście.


Radni MJN

Konrad SmocznyKonrad Smoczny – radny Żoliborza z ramienia Miasto Jest Nasze. Uważa, że Żoliborz nie potrzebuje reklamy. Inicjator i wodzirej Żoliborskiej Potańcówki. Właściciel agencji kreatywnej Vacaloca.

 

 

 

 

Łukasz PorębskiŁukasz Porębski – radny Żoliborza.
Z zamiłowania i z wykształcenia leśnik. Z pasji przyrodnik i społecznik. Mieszka na Żoliborzu Południowym. Wcześniej m.in. koordynator żoliborskiego koła Miasto Jest Nasze.

 

Marta Szczepańska – radna Żoliborza; członkini Zarządu.

Melania Łuczak – radna Mokotowa; członkini Komisji Rewizyjnej.


Skład komisji rewizyjnej

Łukasz FiszerŁukasz Fiszer – przewodniczący Komisji Rewizyjnej, wcześniej w zarządzie. Informatyk, grafik po Ecole Estienne w Paryżu. Odpowiedzialny za identyfikację wizualną stowarzyszenia, a także akcje w przestrzeni Internetu. Autor strony www.posprzątajmyreklamy.pl i koordynator projektów związanych z uporządkowaniem reklam.

Wojciech SurałaWojciech Surała – Historyk i politolog po UW, wcześniej wiceprzewodniczący MJN.

 

 

 

Jan Baran – w MJN od 2015. W 2017 koordynował koło MJN Praga-Południe. Zawodowo jest ekonomistą, robi doktorat na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie miłośnik Beskidów.

Jacek Grzeszak – mieszka na Mokotowie od urodzenia. Ukończył ekonomię na UW. W wolnych chwilach razem z żoną uprawia działkę w ROD „Piwonia”. Od niedawna jednak najważniejszym zajęciem, a zarazem wielką radością jest córka Hania. Chciałby, by wyrastała w dzielnicy bezpiecznej i przyjaznej. To bardzo silna motywacja, by działać na rzecz Warszawy.

Melania Łuczak – zakochała się w Warszawie od pierwszego wejrzenia, a swoje miejsce znalazła na Mokotowie. 19 lat temu przyjechała tu z Niemiec jako dziecko polskich emigrantów. Ukończyła Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W MJN zajmuje się kwestią znikających tradycyjnych zakładów rzemieślniczych. Tak powstała mokotowska „Mapa Rzemieślników – Dumni z fachu”.

 

Sąd Koleżeński: Marcin Dobrowolski (przewodniczący), Jakub Czajkowski, Anna Folta, Aleksandra Kiełczewska, Beniamin Łuczyński, Hubert Matysiak, Miłosz Pieńkowski.