Warszawska Mapa Reprywatyzacji

reprywatyzacja-naglowek

Czterdzieści tysięcy odwiedzin, kilkadziesiąt materiałów prasowych i telewizyjnych – interaktywna infografika zamieszała w świecie brudnej warszawskiej polityki.

[green_box] Zobacz Warszawską Mapę Reprywatyzacji online: reprywatyzacja.miastojestnasze.org [/green_box]

Mapa Warszawskiej reprywatyzacji przedstawia powiązania między politykami i urzędnikami a jednym z najbardziej znanych i najbogatszych warszawskich handlarzy roszczeniami Maciejem Marcinkowskim. Pierwszy raz problem warszawskiej dzikiej reprywatyzacji ujęty został w sposób tak kompleksowy, dający pojęcie o skali problemu.

W ostatnich miesiącach, również dzięki działaniu naszego stowarzyszenia, wyszło na jaw bardzo wiele faktów rzucających nowe światło na warszawską dziką reprywatyzację. Chcieliśmy przedstawić je w możliwe najbardziej przystępnej formie. Dlatego opublikowaliśmy interaktywną infografikę. Zestawienie informacji, które zebraliśmy z różnych źródeł, pokazuje sprawę w pełnym świetle, dowodząc, że pan Maciej Marcinkowski działa w bardzo sprzyjającym klimacie. Zarówno Biuro Planowania Przestrzennego, Biuro Gospodarowania Nieruchomościami, jak i burmistrz dzielnicy Śródmieście w ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie szli mu na rękę, wbrew woli radnych Warszawy oraz mieszkańców. Było tak w przypadku Ogródka Jordanowskiego na ul. Szarej, działki przy placu Zamkowym, działki na placu Defilad i przy ul. Twardej.

[red_box]Mapa Reprywatyzacji jest integracją i kompilacją publicznie dostępnych danych oraz linków do treści opublikowanych w Gazecie Wyborczej, TVN Warszawa oraz innych mediach, a wnioski każdy mieszkaniec Warszawy może wyciągnąć sobie sam![/red_box]