Nowy zarząd Miasto jest Nasze

Na Walnym Zebraniu Stowarzyszenia, które miało miejsce 7 lutego 2015 roku, wybraliśmy skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej na najbliższy rok. Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami naszych reprezentantów.


Łukasz Fiszer – członek zarządu stowarzyszenia Miasto jest Nasze,
informatyk i poligraf po Ecole Estienne w Paryżu, zawodowo zajmuje się nowymi technologiami. Zafascynowany start-upami, próbuje rozwijać własne. Warszawiak z wyboru, znawca typografii, miłośnik architektury modernistycznej.

Marcin Jarzynowski – wiceprezes stowarzyszenia Miasto jest Nasze,
historyk i filozof po Uniwersytecie w Aberdeen, zawodowo związany z kulturą. Analityk i miłośnik Warszawy. W wolnych chwilach czyta ze zrozumieniem.

Zofia Gońda – sekretarz stowarzyszenia Miasto jest Nasze,
historyczka sztuki oraz pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie. Zaangażowana w zachowanie warszawskiego kina Femina. Miłośniczka dobrej muzyki, wyda ostatnie pieniądze na koncerty ulubionych artystów.

Jan Śpiewakprzewodniczący stowarzyszenia Miasto jest Nasze,
doktorant socjologii UW, bada przemiany polskiej klasy średniej. Członek inicjatywy Otwarty Jazdów, od urodzenia związany ze Śródmieściem. Zaangażowany w kampanię prezydencką Hanny Gronkiewicz-Waltz w 2006 roku i Czesława Bieleckiego w 2010. Radny dzielnicy Śródmieście z ramienia MJN. Kocha psy, a zwłaszcza swojego.

10458166_10152207634192361_8639378490867758301_nLeszek Wiśniewski – członek zarządu stowarzyszenia Miasto jest Nasze,
absolwent Wydziału Architektury PW, znawca urbanistyki, dumny posiadacz Złotej Odznaki Młodego Przyjaciela Warszawy TPW. Warszawiak od urodzenia, przewodnik turystyczny po Warszawie. Patentowany żeglarz, fascynat medycyny regeneracyjnej.

noweFotSzymon Wróblewski członek zarządu  Miasto jest Nasze,
urodzony w Gdyni, studiował w Krakowie. Od 2 lat mieszka w Warszawie i od września 2014 działa w Miasto Jest Nasze #Żoliborz. Pracuje w Instytucie Adama Mickiewicza, gdzie zajmuje się programowaniem działań realizowanych na Campusach Ivy League w USA. Lubi powieści Olgi Tokarczuk, reportaże oraz amerykańskie seriale.

mikolajMikołaj Baliszewski – członek zarządu Miasto jest Nasze,
archeolog, pisze doktorat w Instytucie Sztuki PAN z tradycji antyku w XVIII w. Od 2012 roku wicedyrektor Biblioteki Narodowej, w której jest odpowiedzialny m.in. za modernizację i digitalizację. Bezpośrednio nadzoruje Polonę, której jest współautorem. Zwolennik zakazu reklamy outdoorowej w centrum miasta.


10489696_10152207633622361_7758347438058026773_nJacek Grzeszakczłonek Komisji Rewizyjnej Miasto jest Nasze,
student ekonomii UW, w pracy mgr analizuje ekonomicznie polską ordynację wyborczą. Zawodowo koordynator strony Naprawmyto.pl – usprawniającej komunikację między mieszkańcami, a władzą. W wolnym czasie podróżuje autostopem po świecie.
Współautor akcji wniesienia stuletniego koryta na Radę Miasta.

Maria Filcek – współzałożycielka Miasto jest Nasze, członkini Komisji Rewizyjnej,
socjolożka po Uniwersytecie Kopenhaskim, zajmuje się przemianami instytucji i organizacji, przedstawicielka drobnych przedsiębiorców. Miłośniczka architektury, historii współczesnej i dobrych kryminałów.

.phpPiotr F. Micułaczłonek Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia Miasto jest Nasze,
student
SGH oraz UW, do MJN dołączył po rocznym stypendium w Bawarii. Zajmują go idee, instytucje oraz prawo publiczne. Społecznie działa od 2009 roku, pracował też jako dziennikarz. Zwierz polityczny rozkochany w podróżach, prasie i dobrej literaturze.

MencwelJan-231x300Jan Mencwelczłonek Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia Miasto jest Nasze,
Z wykształcenia animator kultury, z zamiłowania fotograf i dokumentalista. Jest członkiem rady programowej Parku Rzeźby na Bródnie. Inicjator akcji Otwarty Jazdów, która doprowadziła do obrony przed wyburzeniem osiedla domków fińskich na Jazdowie.

olaAleksandra Jaworska-Surma przewodnicząca Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia Miasto jest Nasze,
magister prawa i doktor psychologii.
Jest partnerem w firmie konsultingu strategicznego pracującej dla największych marek w kraju. Dołączyła do MJN po przyspieszonej lekcji aktywizmu obywatelskiego podczas obrony ogródka jordanowskiego przy ul. Szarej przed zabudową. W wolnym czasie lubi poszukiwać tego, co kryje się w chaosie.


http://miastojestnasze.org/poznaj-nas/