Nowy Zarząd Stowarzyszenia

W dniu 19 listopada 2016 r., podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Stowarzyszenia Miasto jest Nasze zostali wybrani nowi członkowie do ciał statutowych. Wybraliśmy nowy Zarząd stowarzyszenia i pozostałe organy (Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński) złożone z osób, które od dawna działają w MJN i w ruchach miejskich i otrzymały od członków mandat do rozwijania naszej organizacji. Dotychczasowy prezes Zarządu Jan Śpiewak zdecydował się nie kandydować ponownie do Zarządu Stowarzyszenia.

Chcemy przekazać Wam dwie kluczowe informacje:
Po pierwsze, zmiany personalne w ciałach statutowych nie wpływają na nasze oddanie walce o sprawy mieszkańców Warszawy, nasze wspólne sprawy. Nie ustajemy w walce o lepsze, bardziej przyjazne ludziom miasto, dostosowane do potrzeb jego mieszkańców, a nie pod dyktando interesów handlarzy roszczeń i deweloperów. Chcemy wzmocnić nasze działania w dzielnicach, mając na uwadze zbliżające się wybory samorządowe w 2018 roku. Jednocześnie podtrzymujemy nasze żądania wyjaśnienia nieprawidłowości przy procesie reprywatyzacyjnym i osądzenia winnych zaniedbań lub celowych nadużyć.

Po drugie, chcemy bardzo serdecznie podziękować dotychczasowym członkom ciał statutowych za ich pracę na rzecz Stowarzyszenia i miasta. W pierwszej kolejności podziękowania należą się Janowi Śpiewakowi, który pełnił funkcję prezesa od początku istnienia Miasto Jest Nasze. Janek, bardzo dziękujemy Ci za wszystko co zrobiłeś, za tytaniczny wysiłek dzięki któremu nie tylko jesteśmy w stanie piętnować patologie, ale też odwracać ich skutki i ratować tkankę miejską. Szanujemy Twoją decyzję, kontynuujemy Twoje dzieło i idziemy dalej ręka w rękę. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że jako członek Miasto Jest Nasze i radny dzielnicy Śródmieście Janek będzie dalej dawał z siebie to, co ma najlepszego, i działał razem z nami dla Warszawy.

Zarząd stowarzyszenia Miasto Jest Nasze


Nowy Zarząd Stowarzyszenia:

Piotr M.phpicuła – sekretarz zarządu Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Absolwent SGH, student UW, do MJN dołączył po rocznym stypendium w Bawarii. Zajmują go idee, instytucje oraz prawo publiczne. Społecznie działa od 2009 roku, pracował też jako dziennikarz. Zwierz polityczny rozkochany w podróżach, prasie i dobrej literaturze.

unnamed (1)Zuzanna Glińska – wiceprzewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Dyplomantka architektury i historii sztuki, zajmuje się rewitalizacją blokowisk oraz jakością przestrzeni publicznych w miastach. W MJN od 2014 r., zaangażowana m.in  w akcję zachowania kina Femina, ochrony powojennego modernizmu i Prudentialu. Współorganizowała we współpracy z CSW przegląd filmowy “Miasto, akcja!”. Miłośniczka teatru, polskiego kina i początkujący kostiumograf.

MencwelJan-231x300Jan Mencwel – Prezes zarządu Stowarzyszenia Miasto jest Nasze. Z wykształcenia animator kultury, z zamiłowania fotograf i dokumentalista. Jest członkiem rady programowej Parku Rzeźby na Bródnie. Inicjator akcji Otwarty Jazdów, która doprowadziła do obrony przed wyburzeniem osiedla domków fińskich na Jazdowie.

swieto-saskiej-kepy-1Justyna Kościńska – sekretarz Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się usługami publicznymi w przestrzeni miejskiej Warszawy. W MJN od połowy 2014 r.,  przez ponad rok była koordynatorką koła dzielnicowego Praga-Południe. Wyda każde pieniądze na podróże po różnych zakątkach świata.

10488016_10152207649647361_7258827646692505989_nŁukasz Fiszer – skarbnik Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. W zarządzie od 2014 roku. Informatyk, grafik, odpowiedzialny za identyfikację wizualną stowarzyszenia, a także akcje w przestrzeni Internetu. Autor strony www.posprzątajmyreklamy.pl.

13012637_1216618805016228_7072298322477431625_nWojciech Surała – członek zarządu Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Historyk i politolog po UW. Mieszkaniec Bemowa.


Skład komisji rewizyjnej

10361452_923626914333893_4109934525525125442_nKamil Lipiński – przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Doktorant na Instytucie Socjologii UW. Publicysta Magazynu Kontakt.

maria-150x150Maria Filcek – współzałożycielka Miasto jest Nasze, członkini Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia. Socjolożka po Uniwersytecie Kopenhaskim, zajmuje się przemianami instytucji i organizacji, przedstawicielka drobnych przedsiębiorców. Miłośniczka architektury, historii współczesnej i dobrych kryminałów.

.

1Marcin Jarzynowski – członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Filozof spełniający się w działaniu, historyk skupiony na dzisiejszej rzeczywistości. Od początku zaangażowany w działania stowarzyszenia w Śródmieściu. Miłośnik kotów, wymagającej muzyki i chodzenia po mieście.

1Łukasz Porębski – członek Komisji Rewizyjnej. Z zamiłowania i z wykształcenia leśnik. Z pasji przyrodnik i społecznik. Mieszka na Żoliborzu Południowym. Wcześniej m.in. koordynator żoliborskiego koła Miasto Jest Nasze.

Sąd Koleżeński: Marcin Dobrowolski, Anna Folta, Karina Koziej, Eliza Rutkowska, Anna Siwińska.